System centralnego odkurzania przemysłowego dla odlewni żeliwa
Odlewnia Żelaza zgłosiła się do Amano z oczekiwaniem stworzenia spersonalizowanego systemu centralnego odkurzania. Klientowi zależało na indywidualnym przygotowaniu rurociągów ze ściankami kolan o grubości 10 mm. Jako jedyni sprostaliśmy wyzwaniu i spełniliśmy oczekiwania inwestora. Realizacja obejmowała projekt, dostawę urządzeń i instalacji rurociągowej oraz montaż.
Wyzwania
Specyfika procesu produkcyjnego w odlewni stawiała przed nami szczególne wymagania techniczne. Kluczowym problemem była obecność znaczących ilości materiałów o wysokiej ścieralności: piasku kwarcowego, żużla i pyłu odlewniczego. Nie tylko zalegały one na elementach infrastruktury w zakładzie klienta, ale bezpośrednio wpływały na sprawność czujników na linii produkcyjnej.
Nasze rozwiązanie
Po szczegółowej analizie potrzeb klienta zaprojektowaliśmy system łączący innowacyjne technologie ze wzmocnioną konstrukcją. Istotne okazało się zastosowanie specjalnie wzmocnionych elementów instalacji oraz zaawansowanego systemu sterowania.
Rozwiązania zastosowane przez Amano:
- specjalistyczny agregat PES o mocy 45 kW, przeznaczony dla przemysłu odlewniczego;
- innowacyjny filtr BEASS ze wzmocnionym wlotem, chroniącym przed przetarciem;
- separator 1000 l zwiększający efektywność systemu;
- wzmocnione rurociągi ze ścianką 10 mm w newralgicznych punktach;
- autorski system automatycznego sterowania z funkcją monitorowania aktywnych gniazd ssących.

Efekty wdrożenia Amano
System zaproponowany i wdrożony przez Amano pozwolił na skuteczną eliminację zanieczyszczeń ściernych. Dzięki temu nasz klient zoptymalizował koszty eksploatacji parku maszynowego i wyeliminował problemy z działaniem czujników linii produkcyjnej.
Realizacja prac trwała zaledwie 4 tygodnie i nie zaburzyła ciągłości prac zakładu klienta.









Chcesz usprawnić system odkurzania w swoim zakładzie przemysłowym? Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji!
Zapewniamy kontakt zwrotny w ciągu 24 h.