Disab BacVac

Disab BacVac -odkurzacz na stelażu

DISAB BagVac to zasilany elektrycznie zespół ssący zamontowany na sztywnym stelażu wyposażonym w wysuwane nogi. Rozwiązanie to umożliwia łatwą regulację wysokości wylotu, tak by dopasować ją do wielkości używanego worka „Big-Bag”. 

Urządzenie najczęściej jest wykorzystywane jako wolnostojąca jednostka ssąca z przyłączem do węża 3” lub 4”. Urządzenie nadaje się również do instalacji centralnego odkurzania, podłączonych do systemu rur.


OPTYMALNE ROZWIĄZANIE
Urządzenie jest łatwe w manewrowaniu przy użyciu wózka widłowego lub dźwigu. Urządzenie zostało zaprojektowane i wyposażone w wylot przystosowany do napełniania worków typu „Big-Bag”, dlatego też jest często wykorzystywane do zbierania materiałów, które mają być poddane recyklingowi lub muszą być zapakowane w worki. Wysoka wydajność ssania wraz z elastycznym systemem rozładunku sprawia, że urządzenie znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach. Dzięki swojej elastyczności urządzenie BagVac zapewnia dostęp do miejsc, w których nie ma dostępu do systemu centralnego odkurzania.

POMPA PRÓŻNIOWA
Podciśnienie jest wytwarzane przez pompę boczno –kanałową z napędem elektrycznym. Pompa i silnik są zamontowane do stalowej konstrukcji urządzenia na wsporniku antywibracyjnym .Pompa wyposażona jest w sprężynowy zawór bezpieczeństwa, który zapobiega przekroczeniu maksymalnego roboczego poziomu podciśnienia. Tłumiki wlotowe i wylotowe zapewniają cichą pracę.

SYSTEM FILTRÓW
W komorze filtra znajduje się wkład filtrujący z płaskimi workami filtracyjnymi, wykonanymi ze specjalnego poliestrowego filcu igłowego. Obsługafiltrów jest łatwo dostępna od strony czystego powietrza -od zewnętrz urządzenia. Urządzenie jest wyposażone w podciśnieniowy system czyszczenia filtra ATM. Po aktywacji membrana zapewnia szybki przeciwny przepływ powietrza przez wszystkie worki filtrujące jednocześnie, w ten sposób skutecznie usuwając zebrany kurz z powierzchni filtra. Powierzchnia filtra: 10 m2

ZBIORNIK NA ODPADY
Zbiornik stożkowy:0,5 m³ Zawór dolny:250 mm, pyłoszczelny zawór, króciec, Big-Bag
Automatyczne rozładowanie przy czyszczeniu filtra i przy zatrzymaniu.

EKSPLOATACJA
Odkurzany materiał jest najpierw oddzielany specjalnie zaprojektowanej komorze zbiornika, gdzie cięższy materiał opada na dno. Stamtąd strumień powietrza kierowany jest do głównego systemu filtrów, gdzie pozostały drobny pył jest oddzielany. Zebrany materiał z obu powyższych sekcji zbierany jest w stożkowym leju. Zrzut materiału odbywa się za pomocą automatycznie obsługiwanego zaworu znajdującego się na dole zbiornika. Rozładowanie odbywa się równolegle z każdą sekwencją czyszczenia filtra, która zwykle odbywa się co 30 minut. Czyszczenie filtrów odbywa się automatycznie za pomocą zaworu do czyszczenia filtra (ATM), który jest umieszczony między filtrem a pompą próżniową. Kiedy otwiera się zawór czyszczenia filtra uruchamiany jest przeciwny przepływ powietrza. Jest ono wdmuchiwane „od tyłu” do worków filtracyjnych jednocześnie je czyszcząc w bardzo krótkim czasie. Czyszczenie odbywa się w regularnych odstępach czasu, zazwyczaj co 30 minut i trwa około 20 sekund. Po ustalonym czasie trwania impulsu czyszczącego zawór zamyka się i przywracane jest podciśnienie. Zawór otwiera się również po uruchomieniu jednostki około 10 sekund po zakończeniu sekwencji gwiazda/trójkąt. Wszystkie funkcje do obsługi urządzenia są kontrolowane za pomocą panelu elektrycznego.

ZASTOSOWANIE
BagVac jest przeznaczony przede wszystkim do czasowego użytkowania, podczas którego odkurzany materiał jest zbierany do worków typu „Big-Bag”. Jednocześnie jednostka jest solidna, mocna i łatwa w transporcie. Urządzenie przeznaczone jest do ogólnego czyszczenia, zbierania wycieków, zbieraniamateriałówdo ponownego użycianp. materiału ściernego.

TYPOWI UŻYTKOWNICY Obróbka powierzchniowa, cementownie, przemysł chemiczny, huty, przemysł celulozowo-papierniczy, tartaki, przemysł tworzyw sztucznych, piekarnie, spalarnie i elektrownie itp.

Zapytanie o produkt

* pola wymagane
X